Czy obecny rozwoj technologii multimedialnych stanowi zagrozenie dla tradycyjnych ksiazek

W nowoczesnych czasach wraz z postępem technologicznym czynności, które do ostatniej chwili powtarzały się być trudne zatrzymują się realne. Wszystko dzięki dużemu postępowi jaki czyni się z dnia na doba na bliskich oczach.

Nikogo aktualnie nie dziwią rozmowy prowadzone przy wykorzystaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w zeszłych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest pięknie wprost niemożliwym do wyobrażenia. Dlatego i ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę która istnieje naszym udziałem.

Jednakże postęp technologiczny to także pojawianie się coraz to ostatnich udogodnień dnia codziennego, jak jeszcze stopniowe udoskonalanie rzeczy będących już z dawien dawna. Przypadkiem może stanowić tu wielka z wielu dekad kamera. Obecnie drinkom z trendów jakie stanowią ten rodzaj sprzętu audiowizualnego stanowi ich stopniowa miniaturyzacja. Bierze to przede wszystkim zwiększyć wygodę ich użytkowania przez co zostaną się bardziej przystępne niezależnie od chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy zwraca uwagę, ma jednakże też swój nowy aspekt - może odkrywać na szwank poczucie naszej prywatności. W który niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w znaczeniach, jakich nie podejrzewalibyśmy o możliwość umieszczenia w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stanu miniaturyzacji już doszliśmy, potrafią być młodsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu znaczą wdzięczne narzędzie pracy quasi szpiegowskiej. Właśnie dla zwykłego, przeciętnego człowieka gra toż jak fikcja. Natomiast jeżeli weźmiemy pod opiekę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której zainteresowani nie chcieliby by ktokolwiek dowiedział się o jej powstaniu to potem na pełną hipotezę pada coś inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może więc służyć nawet do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania systemie w konkretnym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez względu na możliwość wykorzystania kamera mikroskopowa będzie stanowiła użyteczne narzędzie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.